Propogandas dziesma “Tirdzniecības karš” par ASV-Ķīnas tirdzniecības karu sasniegusi milzīgu popularitāti Ķīnas sociālajos tiklos.

Dziesma, kuras autors ir pensionēts Ķīnas valdības pārstāvis Zhao Liangtian, tikai publicēta populārā Ķīnas ziņapmaiņas tīklā WeChat. Skaņdarbs ir iemantojis pamatīgu popularitāti un iedvesmojis izveidot mūzikas video klipu, kurš ir plaši izplatīts sociālajos tīklos un skatīts tūkstošiem reižu īsā laika posmā.

Pēc Bloomberg publicētā tulkojuma, dziesmas pamatdoma ir aicinājums “pārspēt ienaidnieku ar prātu”.

Atsaucoties uz ziņām, video ir attēlota Ķīnas karoga krāsās veidotu liesmu ieskauta dūre un zibensveida zīme fonā. Zhao lirika ir pieskaņota labi zināmai anti-Japāņu karalaika propogandas melodijai no 1960-to gadu filmas, kas saucas “Kara tunelis”.

“I chose ‘Tunnel War’ because that [movie] is reminiscent of the similar situation that China is facing today,” Zhao Liangtian told Bloomberg on Monday. “Since the trade war broke out, I felt the urge to do something.” “Es izvēlējos “Kara tuneli”, jo tā filma atgādina līdzīgu situāciju, ar kādu Ķīna šodien saskaras,” Pirmdien Zhao Liangtians pastāstīja Bloomberg: “Tā kā scies tirdzniecības karš, es izjutu vēlmi kaut ko darīt.”

“Tirdzniecības karš! Tirdzniecības karš! Nebaidieties no briesmīgajiem izaicinājumiem! Nebaidieties no briesmīgajiem izaicinājumiem! Klusajā okeānā notiek tirdzniecības karš!” vēsta dziesmā.

“Ja ienaidnieks vēlas cīnīties, mēs viņu pārspēsim ar prātu”